Matematyka - "kawiarenka origami"

mgr Magdalenę Glac

KAWIARENKA ORIGAMI

„Kawiarenka ORIGAMI” to dla młodszych dzieci godzinne, a dla starszych dwugodzinne zajęcia, łączące w sobie naukę treści geometrycznych ze sztuką składania papieru oraz przyjemną formą kawiarenki. Siedząc przy jednym stole i wykonując zaplanowany na dane zajęcia projekt, dzieci mogą częstować się słodyczami. Prowadząca często zadaje dzieciom pytania dotyczące ich wiadomości matematycznych, wprowadza też nowe terminy, nazwy, pojęcia. Stosowany język jest oczywiście dostosowany do wieku dzieci, ale zawiera precyzyjne i w miarę możliwości formalne słownictwo matematyczne. Choć temat zajęć jest narzucany przez prowadzącą, to dzieci decydują o ostatecznym kształcie, kolorze i wyglądzie wykonywanego projektu. Rozwijają w ten sposób wyobraźnię oraz poczucie estetyki. Część wykonanych przez nasz prac stanowi wystrój szkoły, ale większość w nich dzieci zabierają ze sobą do domu.

Galeria naszych niektórych prac http://picasaweb.google.com/MagdaGlac

Magdalena Glac